Muzyka kameralna

Polskie Kwintety fortepianowe

Sześcioro kompozytorów – siedem kwintetów – czterech pianistów – jeden kwartet. Najnowszy, dwupłytowy album Kwartetu Śląskiego zawiera kompozycje Aleksandra Lasonia, Krzysztofa Meyera, Zbigniewa Bargielskiego, Bettiny Skrzypczak i Bartosza Witkowskiego.

0 Komentarzy

Szymanowski Reimagined

Najnowsze wydawnictwo Filharmonii Narodowej – album Szymanowski Reimagined – zabiera słuchaczy w fascynującą podróż przez muzyczne pejzaże Karola Szymanowskiego, zaprezentowane w nowym, orkiestrowym wydaniu.

0 Komentarzy

Filharmonia Pana Kleksa

Dla kompozytora, należącego zresztą do pokolenia „wychowanków” Pana Kleksa, nagrane na tej płycie i ujęte w formę suity piosenki są rodzajem fantazji orkiestrowej, w którą jedynie wplecione zostają znane melodie, śpiewane przez chór dziecięcy i „dorosły” chór mieszany.

0 Komentarzy

My Story

Wybór utworów nagranych na tej płycie został głęboko przemyślany. Z całej listy kompozycji napisanych na przeróżne składy (od solowego do symfonicznego), które oddają moją estetykę i wrażliwość, musiałem ograniczyć się siłą rzeczy tylko do dzieł napisanych na skrzypce z fortepianem, z jednym solowym wyjątkiem.

1 Komentarz

Knapik – Utwory kameralne

Dwa kwartety smyczkowe (1980, 2019), a także Trio na skrzypce, klarnet i fortepian (2003), to utwory szczególnie ważne w kameralnym rozdziale twórczości Eugeniusza Knapika, kompozytora dziś zapewne bardziej znanego z monumentalnych dzieł wokalno-instrumentalnych – scenicznych i niescenicznych.

0 Komentarzy

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania