Reflection WYKONAWCY: Adrian Nowak – harfa ROK WYDANIA: 12/2024 NR KATALOGOWY. ACD 339 KATEGORIA: muzyka solowa OPIS LISTA UTWORÓW POSŁUCHAJ OPIS REFLECTION to próba urzeczywistnienia emocji i lęków za pośrednictwem repertuaru, który został wybrany nieprzypadkowo. Czy wykonawca-instrumentalista zawsze musi utożsamiać się z tym, co przedstawia na scenie? Wierzę, że nie. Jednak może stać się to drogą do lepszego zrozumienia samego siebie, swoich potrzeb, emocji czy identyfikacji siebie jako twórcy. Płyta ta to również przedstawienie nieznanej twórczości polskich kompozytorów, dla których Polska była ojczyzną i miejscem realizowania działań artystycznych, jak również tych, którzy ten kraj musieli opuścić. Pragnę oddać hołd twórcom prezentowanych utworów oraz ukazać je przez pryzmat także własnych przeżyć i interpretacji. Repertuar płyty stał się również podstawą koncertu performatywnego „Odbicie” w reżyserii Magdaleny Urbańskiej, na którym, oprócz wykonania dzieł wraz z aktorką Alicją Wojnowską, zderzyłem się z emocjami wywołanymi we mnie przezte dzieła. Koncert odbył się 29 maja 2024 roku w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Adrian Nowak LISTA UTWORÓW Artur Gelbrun (1913–1985)…
W jaki sposób muzyk żyjący w I połowie XIX wieku zinterpretowałby utwór napisany sto kilkadziesiąt lat wcześniej? Czy starałby się dotrzeć do jak najbardziej przypuszczalnie zbliżonego wykonania zgodnego z oryginałem, czy zbudowałby raczej „gmach neobarokowy”, nawiązując do praktyki architektonicznej tamtych czasów?
Twórczość Pawła Łukaszewskiego kojarzy się przede wszystkim z muzyką chóralną, a jego dzieła sakralne są rozpoznawalne i cenione na całym świecie. Do niniejszego albumu wybrano reprezentatywną próbkę jego stylu kompozytorskiego, wymykającego się jednoznacznym klasyfikacjom.
Fascynacja, inspiracja i poszukiwanie – to słowa klucze do niniejszej płyty. Fascynacja
niewątpliwie związana jest z nowymi, wspaniałymi organami, wybudowanymi
dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu przez renomowaną firmę organmistrzowską
Philippa Klaisa z Bonn.
Monograficzna płyta poświęcona twórcy, który wymyka się naturalnemu szeregowaniu kompozytorów według prawideł postępu, a którego twórczość pozostaje świadectwem głębokiej szlachetności i wewnętrznej pogody ducha
Album z Kwartetem smyczkowym nr 7 C-dur op. 56 i Kwintetem fortepianowym f-moll op. 18 z udziałem Piotra Sałajczyka jest pierwszą z cyklu siedmiu płyt, które będą ukazywać się sukcesywnie aż do 2019 roku - 100 rocznicy urodzin kompozytora.
Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się 19 marca 2021 w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.
Cztery silnie skontrastowane utwory stanowią zwarty cykl, wyraziście przemawiający fakturą, harmoniką i
intensywnym liryzmem, subtelnie zabarwionym folklorem.
Szeroko pojęta muzyka klawiszowa stanowi trzon twórczości Franza Xavera Wolfganga Mozarta
Pierwsza płyta to zbiór ważnych dla artysty utworów w nowych interpretacjach i opracowaniach. W programie znalazły się utwory Bacha, Giulianiego, Tárregi, Barriosa, Pizzolli, Ponce'a, Assad’a i Schuberta.