Piotr Kępiński

Piotr Kępiński

Piotr Kępiński
Urodził się w 1974 roku. Studiował w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń. Kształcił się również u Wojciecha Świtały na Podyplomowym Studium Pianistyki i Kevina Kennera na kursach mistrzowskich.
Koncertował m.in. w USA, Korei Południowej, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Holandii oraz na Ukrainie. Programy swoich recitali Piotr Kępiński często poświęca jednemu kompozytorowi, grając np. oba cykle Etiud Chopina. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z Jadwigą Kaliszewską, Konstantym Andrzejem Kulką, Antonim Cofalikiem, Bartoszem Bryłą, Marcinem Baranowskim, Lechem Bałabanem, Vadimem Brodskim, Rafałem Blechaczem oraz Katarzyną Popową-Zydroń.
Był regularnie zapraszany na międzynarodowe kursy i konkursy w charakterze akompaniatora. Towarzyszył skrzypkom na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, zyskując najwyższe uznanie krytyki, co zaowocowało zaproszeniem, jako oficjalnego pianisty, na kolejną edycję tego konkursu. Na Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego dwukrotnie otrzymał dyplom za „szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych” (Poznań, 2003 i 2008).
Od kilku lat jest skoncentrowany wyłącznie na poszerzaniu repertuaru solowego oraz pedagogice. W 2005 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy jako adiunkt prowadzi klasę fortepianu, współpracując z Katarzyną Popową-Zydroń. Od 2009 roku pełni również funkcję Kierownika Międzywydziałowego Zakładu Kameralistyki Fortepianowej tejże uczelni.