Katarzyna Drogosz

Katarzyna Drogosz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Conservatorium van Amsterdam oraz Hochschule für Musik Freiburg. Jej nauczycielami byli m.in. Stanley Hoogland i Robert Hill. W 2007 roku została wyróżniona w konkursie „Musica Antiqua” w Brugii.
Katarzyna Drogosz specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych, a szczególnie interesują ją zagadnienia budowy i historii fortepianu. Koncertuje w Polsce i za granicą, współpracuje także z Wrocławską Orkiestrą Barokową i Capellą Cracoviensis. Występowała na takich festiwalach, jak Kręgi Sztuki w Cieszynie, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Anima Musica w Gdyni czy Festiwal Mozartowski w Warszawie.
Z flecistką Annie Laflamme i wiolonczelistką Dorotheą Schönwiese tworzy Trio Laflamme, z którym koncertowała na Mozartfest w Würzburgu, Forum Alte Musik w Kolonii oraz Tage Alter Musik w Herne. W duecie z puzonistą Ercole Nisinim nagrała płytę dla niemieckiej wytwórni Querstand.
Od 2010 roku pracuje jako asystent w klasie klawesynu Marka Toporowskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2013 roku wykłada także w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest współzałożycielką Fortepianarium – Śląskiego Centrum Ochrony Dziedzictwa Instrumentów Klawiszowych w Zabrzu.