Katarzyna Budnik-Gałązka

Katarzyna Budnik-Gałązka

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Mirosława Ławrynowicza, Andrzeja Gębskiego i Janusza Wawrowskiego oraz w klasie
altówki Piotra Reicherta. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w klasie altówki Piotra Reicherta na macierzystej uczelni. Za wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz została laureatką VIII edycji prestiżowego Programu Stypendialnego ,,Młoda Polska” (2011).

Wielokrotnie odnosiła sukcesy w konkursach, zdobywając m.in. I nagrodę w XLVII Między­narodowym Konkursie „Hradec Beethovena” (Czechy, 2008), I nagrodę w XV Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (Austria, 2008), I nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego w Poznaniu (2008), II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Maxa Rostala w Berlinie (2009), II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Suity na altówkę solo Maxa Regera w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen (Niemcy, 2009) oraz II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2010).

Jako solistka i kameralistka koncertowała w Polsce oraz innych krajach Europy (np. w Czechach, Austrii, Niemczech, Francji i Rosji). W 2010 roku brała udział w projekcie „Chamber Music Connects the World” organizowanym przez Kronberg Academy, podczas którego grała z Gidonem Kremerem, Tatjaną Grindenko, Jurijem Baszmetem oraz Fransem Helmersonem. Występowała na wielu renomowanych festiwalach, w tym na Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej ,,Muzyka na Szczytach” w Zakopanem, czy też Kammermusikfest Lockenhaus (została specjalne zaproszona przez Gidona Kremera).