Patrycja Piekutowska

Urodziła się w 1976 roku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2000 roku w klasie prof. Tadeusza Gadziny.Została laureatką następujących nagród i wyróżnień:

  • I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, 1991
  • I Wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Z. Jahnkego w Poznaniu, 1994
  • I Wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo w Warszawie, 1997
  • III Nagroda – Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie, 1997
  • III Nagroda – Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Łodzi, 1998

W 1993 roku artystka otrzymała stypendium na Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Interlochen w Stanach Zjednoczonych, gdzie wygrała konkurs na najlepszy recital. Była również stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Od kilku lat koncertuje jako solistka w kraju i za granicą (m.in. w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii i Indiach).
Na recitalach i koncertach symfonicznych prezentuje muzykę od Baroku do współczesności, z dużym powodzeniem dokonując prawykonań utworów młodych kompozytorów polskich.

W latach 1994-1998 brała udział w festiwalu smyczkowym „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze. Występowała jako solistka z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Antoniego Wita. Koncertowała również z tak wybitnymi polskimi dyrygentami jak Mirosław J. Błaszczyk, Grzegorz Nowak, Jerzy Salwarowski, Andrzej Straszyński i Tadeusz Wojciechowski. W lipcu 1999 roku wystąpiła na koncercie z orkiestrą symfoniczną podczas prestiżowego festiwalu muzyki poważnej „Musik Sommer” w Schwerinie w Niemczech. Otrzymała także stypendium na kurs mistrzowski „Holland Music Session” w Holandii, gdzie doskonaliła swe umiejętności w klasie prof. Hermana Krebbersa. W 1998 roku została wydana jej pierwsza płyta z utworami Wieniawskiego, Paderewskiego i Lutosławskiego, którą nagrała wraz z pianistką Marią Szwajger-Kułakowską. W październiku 2000 roku Patrycja Piekutowska rozpoczęła studia podyplomowe w Konserwatorium Królewskim w Brukseli w klasie Maestro Igora Ojstracha.

Agnieszka Duczmal jest laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Katowicach w 1970 roku. W roku 1975 uzyskała wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Herberta von Karajana w Berlinie Zachodnim. Rok później wraz z Orkiestrą zdobyła Srebrny Medal Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim.

W roku 1982 otrzymała nagrodę Międzynarodowego Centrum Kultury Saint Vincent w Rzymie „La donna del mondo” („Kobieta świata”) przyznawaną pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch za wybitne w skali światowej osiągnięcia na polu kultury, nauki i działalności społecznej. Agnieszka Duczmal prowadzi koncerty z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Jako pierwsza kobieta dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali.

Wraz z kierowaną przez siebie orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” dokonuje licznych nagrań radiowych, płytowych i telewizyjnych m.in. w cyklach „Stereo i w kolorze”, „Goście Agnieszki Duczmal” oraz odbywa wiele podróży artystycznych po Polsce, krajach Europy, obu Ameryk i Azji.