Jan Pilch

Urodzony w 1956 roku. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych perkusistow polskich grający muzykę wspołczesną, jazzową, etniczną, popularną. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i wykładowca na tej uczelni. Jest wspołzałożycielem Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”, liderem formacji Inside Drumming, założycielem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej – formacji muzyki wspołczesnej, wokoł ktorej skupił muzykow związanych z Akademią Muzyczną w Krakowie. Wspołpracował także ze słynnym zespołem muzyki wspołczesnej MW2, orkiestrami w kraju i za granicą. Jako solista i kameralista Jan Pilch brał udział w najważniejszych polskich festiwalach muzyki wspołczesnej, takich jak Warszawska Jesień,

Poznańska Wiosna Muzyczna, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Audio-Art w Krakowie, a także Musik des XX Jahrhunderts w Norymberdze, Aspekte w Salzburgu, Inventionen i Musik Biennale w Berlinie, Melos-Etos w Bratysławie, Musica Viva w Monachium i innych – w Amsterdamie, Dreźnie, Kyoto, Monachium, Moskwie, Stuttgarcie i Tokio.

W2003 zainicjował Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źrodła i Inspiracje”, ktory z dużym powodzeniem organizuje w Krakowie. Dokonał wielu nagrań radiowych i płytowych z muzyką wspołczesną i jazzową.