Podaj hasło
    
CD Accord Sp. z o.o. English
e-mail
Firma Katalog Artyści Dystrybutorzy Kontakt Nowości
   
Artists
Grzegorz Zychowicz
< >


Studia wokalne ukończył w 1993 roku w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Edmunda Kossowskiego.

W 1991 otrzymał nagrodę specjalną za wykonanie pieśni na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Artystycznej w Warszawie, a dwa lata póĽniej został zaproszony do udziału w Koncercie Roku Ministerstwa Kultury i Sztuki dla najlepszych studentów i laureatów konkursów muzycznych pod patronatem Witolda Lutosławskiego.

Wykonuje repertuar od średniowiecza do współczesności, szczególnym zainteresowaniem darząc muzykę dawną.

W 1992 debiutował w oratoryjnej partii Józefa z Arymatei w La Passione di Jesu Christo Nostro Signore Antonio Caldary. Od listopada 1992 jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, z którą odbył wiele zagranicznych tournée m.in. po Niemczech, Francji, Hiszpanii, Danii, Austrii, Szwajcarii i Holandii.

W 1993 uczestniczył w polskich przedstawieniach premierowych opery Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Warszawie, w której wykonywał partię Chrystusa. W 1997 brał udział w polskiej prapremierze Alceste J.B. Lully'ego w rolach Lycomedesa i Charona pod dyrekcją Jean-Claude'a Malgoire'a na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej.

Występował z czołowymi polskimi zespołami muzyki dawnej: "Ars Nova", "Il Tempo", "Trombastic". Uczestniczył w premierowych nagraniach Pieśni Kaliope słowieńskiej Krzysztofa Klabona z zespołem "Trombastic" i nowoodkrytych dzieł Marcina Mielczewskiego z zespołem "Il Tempo".

Do czołowych ról operowych jego repertuaru należą: Seneca w Il coronazione di Poppea, Nettuno w Il Ritorno d'Ulisse in Patria, Plutone w Ballo delle Ingrate Claudio Monteverdiego, Adonis w Venus i Adonis Johna Blowa, Sarastro w Czarodziejskim flecie, Il Comendatore w Don Giovannim W.A. Mozarta, Don Basilio w Il Barbiere di Siviglia Gioacchino Rossiniego oraz Licomede i Charon w Alceste Jeana-Baptisty Lully'ego.


  Back to top of the page