Podaj hasło
    
CD Accord Sp. z o.o. English
e-mail
Firma Katalog Artyści Dystrybutorzy Kontakt Nowości
   
Artists
Piotr Anderszewski
< >


Urodził się w 1969 roku. Studiował w konserwatorium w Lyonie i Strasbourgu, na Uniwersytecie Południowej Kaliforni w Los Angeles i w Akademii Muzycznej w Warszawie. W trakcie studiów występował z recitalami w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

W roku 1990 wziął udział w renomowanym konkursie pianistycznym w Leeds, gdzie artystyczną sensacją stało się jego półfinałowe wykonanie Wariacji na temat Diabellego Ludwiga van Beethovena. Już kilkanaście miesięcy po tym konkursie pianista zadebiutował z ogromnym sukcesem w londyńskiej Wigmore Hall. Zaproszony został na kolejne recitale w Irlandii, Menchester, Cambridge, Oxford i Londynie.

Pianista rozpoczął współpracę z orkiestrami symfonicznymi, występując w Royal Festival Hall m. in. z London Philharmonic Orchestra z Koncertem c-moll Beethovena w programie. Wykonał też Koncert G-dur Ravela z Orkiestrą Filharmoniczną z Hong-Kongu.

Z niezwykłym aplauzem spotkały się jego pierwsze występy kameralne ze skrzypaczką Viktorią Mullovą, zapoczątkowane w 1992 roku serią koncertów w Niemczech i Paryżu, uwieńczone nagraniem dwóch płyt kompaktowych dla Philips'a

Następne recitale w Szwajcarii potwierdziły jego rosnącą sławę, a występ w londyńskiej Queen Elisabeth Hall w cyklu "International Piano Series" stał się kolejnym ogromnym sukcesem.

Oceny krytyków podkreślają niezwykłą osobowość młodego pianisty, oryginalność jego interpretacji, wybitny talent i zaskakującą dojrzałość artystyczną.


  Back to top of the page