Podaj hasło
    
CD Accord Sp. z o.o. English
e-mail
Firma Katalog Artyści Dystrybutorzy Kontakt Nowości
   
Artists
Nikolay Khozyainov
< >


 Urodził się w 1992 roku w Błagowieszczeńsku – mieście w obwodzie amurskim na Dalekim Wschodzie Rosji. Jest jednym z najbardziej obiecujących pianistów swojego pokolenia. W latach 1999-2010 uczył się w Centralnej Szkole Muzycznej przy Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. 

Od 2005 roku jest uczniem wybitnego pianisty Mikhaila Voskresensky’ego, a od roku 2010 jego studentem w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. 
 
Nikolay Khozyainov otrzymał wiele nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Rondo capriccioso E-dur op. 14 Feliksa Mendelssohna w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Virtuosi per musica di pianoforte”  (Czechy, 2003), I nagrodę w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Carla Filtscha  (Rumunia, 2004), I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Aleksandra Skriabina (Paryż, 2008), II nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie miniatury muzycznej w VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Moskwie (2008).
 
Artysta był najmłodszym finalistą XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (2010). Jego chopinowskie interpretacje i wyjątkowa muzykalność wywarły ogromne wrażenie na publiczności i melomanach oraz zostały docenione przez krytyków znakomitymi recenzjami. Bezpośrednio po konkursie pianista wystąpił z recitalami w Żelazowej Woli i w Muzeum Chopina w Warszawie.
 
Koncertuje w prestiżowych salach Rosji, Niemiec, Polski, Czech, Węgier, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Afryki Południowej.
 


  Back to top of the page