Podaj hasło
    
CD Accord Sp. z o.o. English
e-mail
Firma Katalog Artyści Dystrybutorzy Kontakt Nowości
   
Katalog
< >


 W ostatnim czasie przeżywam ponowną fascynację twórczością polskich kompozytorów XVII i XVIII wieku, z którymi zetknąłem się po raz pierwszy na początku mojej artystycznej drogi. (...) 

W trakcie przygotowań nagrania odczuwałem swego rodzaju napięcie pomiędzy stanem wiedzy o dziełach tu prezentowanych a wrażliwością wykonawcy żyjącego w drugiej dekadzie XXI wieku. Pomysł wykonania nieszporów (Vesperae dominicales) Mielczewskiego w taki sposób, w jaki jego kompozycje były wykonywane w drugiej połowie XVII wieku w większych i bogatszych ośrodkach, jak Gdańsk czy Wrocław, wydał mi się bardzo pociągający. (...)
W utworach dwuchórowych bardzo zależało mi na przestrzennym układzie zespołów (zostały ustawione naprzeciw siebie) i by znalazło to swoje odbicie w brzmieniu na płycie. Przestrzeń bowiem odgrywa niezwykle istotną rolę w dziełach, które Mielczewski napisał w duchu weneckiej tradycji polichóralnej. (...) 
Akustyka NFM umożliwiła fantastyczną realizację zamysłu przestrzennego kompozytora. (…)
Do nagrania zaprosiłem grono artystów, z którymi regularnie współpracuję. Łączy nas fascynacja polską muzyką dawną i wspólne rozumienie tego repertuaru, co pomaga wzajemnie inspirować się podczas przygotowywania i wykonywania dzieł muzycznych.
Andrzej Kosendiak