Podaj hasło
    
CD Accord Sp. z o.o. English
e-mail
Firma Katalog Artyści Dystrybutorzy Kontakt Nowości
   
Katalog
< >


W muzyce południowo-amerykańskiej bardzo trudno oddzielić klasyczną muzykę koncertową od folkloru. W jej rytmie, melodyce, czy formie prawie zawsze znajdziemy odniesienia do motywów ludowych. Wielu kompozytorów z Ameryki Południowej, jak chociażby Astor Piazzolla czy Antonio Lauro, rozpoczynało swą edukację muzyczną od obcowania z rodzimym folklorem. Niektórzy z nich, po zdobyciu klasycznego wykształcenia, światową sławę zawdzięczają właśnie powrotowi do swych muzycznych korzeni. Na tej płycie znajdziemy zarówno wybór utworów oryginalnych, jak też opracowań ludowych tańców i pieśni pochodzących z Argentyny, Wenezueli, Brazylii i Meksyku.

Gitara, przywieziona w XVI wieku z Europy przez Hiszpanów i Portugalczyków, zadomowiła się w Ameryce Południowej na stałe i wciąż podbija serca miłośników muzyki pięknem swojego dźwięku. Życzę słuchaczom tej płyty, aby również ulegli temu urokowi.


Leszek Potasiński

Duet Gitarowy Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara specjalizuje się w wykonywaniu tradycyjnej muzyki krajów Ameryki Łacińskiej. Członkowie duetu to absolwenci Warszawskiej Akademii Muzycznej, laureaci między­narodowych konkursów gitaro­wych, mający w dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania muzyki latynoamerykańskiej pogłębiali na licznych kursach mistrzowskich, m.in. Roberto Aussela, Carlo Marchione, Blasa Sáncheza, Carlosa Oramasa, Joaquína Clercha i Jorge Cardoso - z którym wystąpili także na wspólnym koncercie. Ich starannie dobrany program z muzyką latynoską, stanowi rzadko spotykane połączenie muzyki klasycznej, folkowej i popularnej. Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara są ponadto członkami wokalno-instrumentalnego zespołu Los Navarros, z którym nagrali płytę w maju 2000 roku.

Recenzje:

MusicWeb